Az egyik világ neve Celestias, a másiké Ferus. Az élőlények hasonló életformák mindkét helyen, vannak növények és állatok is, amik sokban hasonlítanak a földiekhez. Ezek kicsiny bolygók, az egész lakosság egy faluban eléldegél.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Celestias:
A falut egy bővízű kis folyó szeli ketté, ami kristálytiszta, ezért akár ivóvíznek is megfelel. Egy tóba folyik, a helyi park közepén. A folyó és a tó vizét az emberek horgászásra, ivásra, fürdésre és a nagy területű szántóföldek öntözésére egyaránt használják. Önellátó mezőgazdasággal foglalkozik a falu 90%-a. A maradék 10% kereskedőkből, tanult írnokokból, tanárokból, kisvállalkozókból, papokból, valamint a polgármester testőrségéből áll. A mezőgazdaság túl sokat termel ahhoz, hogy csak helyileg fogyasszák az élelmiszert, így a kereskedők exportálnak is belőle. Éppen ezért a birodalom lassan, de biztosan meggazdagszik, és elterjed benne a barokk stílus. Az emberek bálokba járnak, jól élnek, mégis néha elégedetlenek, mindig többet és többet akarnak, mindenért a polgármestert hibáztatják, aki fél a felkeléstől, ezért testőrséget tart.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ferus:
A falu környéke sivatagos, néhol kisebb hegyek találhatóak, melyekben a helyiek jelentős része bányászként dolgozik (ércet termelnek ki). A lakosság többi része kereskedelemmel foglalkozik, vagy az eldurvult bolygóközi kereskedelem miatt a katonákra vonatkozó megnövekedett szükségletet elégíti ki, a kereskedőket kíséri. A sziklás vidék ércekben gazdag, de befektetők híján csak kis részét tudják kitermelni. Ezért az itteniek jelentős pénzügyi problémákkal küszködnek. Emiatt terjedhetett el legnépszerűbb művészeti stílusként a klasszicizmus, ami egyszerűségre törekszik. Szórakozni ritkán járnak a felnőttek, ezt csak a fiatalok engedhetik meg maguknak, mivel nincs pénz komolyabb oktatási rendszer kiépítésére. A felnőttek pedig napi 10-14 órákat dolgoznak a bányában, vagy kereskedőként/katonaként csak havonta egyszer-kétszer állítanak haza. A lakosság mégis elégedett, komolyan lenézik a pökhendi gazdagokat.
|